Zakład sitodruku +48 782 241 362 sitodruk@egarscreen.com.pl

Sitodruk w Szczecinie


Sitodruk – inaczej druk matrycowy. Jest to jedna z najpopularniejszych metod nanoszenia nadruków na ubrania i torby. Do wykonania matrycy wykorzystuje się prostokątną ramę z napiętą na niej siatką. Szablon na matrycy jest odbiciem negatywowym drukowanego wzoru. Do jego utworzenia wykorzystywany jest specjalna warstwa światłoczuła, która nie przepuszcza farby. Druk polega na przepuszczeniu gęstej farby przez otwarte oczka siatki bezpośrednio na materiał.

Nadruk techniką sitodruku pozwala uzyskać szczegółowy i wytrzymały wydruk. Klient może wybrać wiele kolorów nadruku oraz dodatków, jak wydruk 3D lub puchnący. Do wykończenia można użyć na przykład efektu popękanej farby, brokatu, struktury zamszu.

Do wykonania kilkukolorowego wydruku niezbędne jest przygotowanie kilku osobnych matryc – po jednej dla każdego koloru, zatem im więcej kolorów, tym większy koszt nadruku na koszulce. Sitodruk polecany jest do zamówień powyżej 30 egzemplarzy. Wówczas wraz ze wzrostem nakładu zmniejsza się cena nadruku.

 

image-1 image-1 image-1 image-1 image-1.

Druk DTG (direct to garment )


To nowa technologia zdobienia odzieży, toreb bawełnianych, toreb polipropylenowych non-woven oraz innych produktów bawełnianych, polegająca na nakładaniu farby przez specjalną, przystosowana do tego maszynę-drukarkę. Zaletą tej technologii jest możliwość drukowania pojedynczych egzemplarzy, nie ma potrzeby przygotowywania matryc, użyta ilość kolorów nie ma znaczenia i nie wpływa na cenę nadruku, ponieważ nadruk wykonywany jest w pełnej kolorystyce CMYK – pełnokolorowy. Cena nadruku zależy głównie od wielkości nadruku i koloru podłoża, na białym podłożu nadruk jest tańszy, na podłożu kolorowym ( ciemnym ) drukarka wykonuje dodatkowo biały poddruk, co podraża koszt wykonania aplikacji, dając za to wspaniały kontrastowy efekt. Ta technika idealnie sprawdza się przy tworzeniu okolicznościowych koszulek z nadrukiem. Koszulka z jedynym w swoim rodzaju nadrukiem jest też świetnym prezentem! W przypadku większych zleceń, najbardziej opłacalny będzie sitodruk.

image-1 image-1 image-1 image-1.

Haft komputerowy


Haft komputerowy jest bardziej wytrzymały na pranie i prasowanie w porównaniu do innych metod. Nawet po wielu latach użytkowania, nadal będzie wyglądał jak nowy. Haft komputerowy jest odporny na blaknięcie i kruszenie się. Logo firmy na koszulce wykonane haftem podkreśli jej markę, styl i rangę. Cena wykonania haftu zależna jest od ilości ściegów, nie ilości kolorów nici. Koszt opracowania programu haftu i haftu samej aplikacji możemy dokonać wyłącznie po przesłaniu projektu.

image-1 image-1 image-1 image-1.

Aplikacje folią flex i flock


Pierwszym etapem przygotowania do aplikacji techniką flex i flock jest wycięcie wzoru na jednokolorowej folii. Następnie, tak przygotowany szablon przykłada się do koszulki i podgrzewa, przez co wydruk przenoszony jest z folii na koszulkę. Ten sposób nadruku na koszulce  jest idealny dla małych i średnich zamówień. Istnieje możliwość częściowej zmiany wzoru, na przykład dobrania różnych napisów czy numerów. Przy wykorzystaniu tej techniki nie występują koszty przygotowania działu produkcyjnego.


image-1 image-1 image-1 image-1

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.