Ferie zimowe to odskocznia od szkoły i czas zasłużonego relaksu.

Ferie zimowe to odskocznia od szkoły i czas zasłużonego relaksu.

Ferie zimowe już niedługo i planujesz zorganizować dziecku coś, co pozwoli mu wypocząć, aby ze zdwojoną siłą wróciło do szkoły. To normalne. Wszyscy potrzebujemy chwili oddechu i regularnego relaksu, aby potem wydajnie pracować. Jakie są dostępne opcje na ferie dla dzieci?

Oferta jest naprawdę w tym roku bardzo duża. W góry, nad morze, czy do agroturystyki? Kierunek, który obierzesz zależy od tego, czym dziecko się interesuje, do czego przejawia predyspozycje. Jeśli, dużo czasu spędza w roku szkolnym przy biurku, warto zadbać, aby zasmakowało odrobinę ruchu, a nóż polubi jazdę na nartach czy może łyżwach. Oczekiwania dzieci są różne, dlatego warto wspólnie podjąć decyzję dotyczącą spędzenia ferii w Olsztynie.

Rekreacja jest niewątpliwie ważna, szczególnie w czasach, gdy komputer i samochód są naszymi podstawowymi narzędziami pracy. Dzieci, tak samo, jak dorośli mało się ruszają, a czasy, gdy wychodziło się na podwórko dawno już minęły. Młodzież nie wisi już na trzepaku ani nie wystaje godzinami pod blokiem. Dziś każdy ma telefon, w którym znajduje znajomych, ogląda filmy czy szkoli się na webinarach. Jak odciągnąć młodych ludzi od wirtualnego świata? Ciekawą propozycję stanowią półkolonie z opcją edukacyjną. To połączenie zabawy z nauką. W przemyślany sposób dziecko zażywa ruchu i rozwija takie umiejętności jak np. szybkie czytanie, techniki na lepszą koncentrację, czy ułatwiające naukę. Olsztyn to miasto, w którym Twój syn czy córka nie będą nudziły się w ferie. To rozwiązanie łączące przyjemne z pożytecznym.  

Ferie w mieście też mogą być przyjemne.

Oferta wypoczynkowa dla dzieci kształtuje się w tym roku imponująco. Również wtedy, gdy rodzice nie mają urlopu i nie mogą wspólnie wybrać się na narty w góry. Dla najmłodszych nawet w wieku 6 lat organizowane są w dużych miastach półkolonie. Nie obawiaj się, że trafi ono do grupy z dzieckiem dwunastoletnim. Tworzone są specjalne grupy, z podziałem wiekowym i ze względu na rodzaj zajęć. Najczęściej serwowane są również smaczne i wartościowe posiłki. 

Jakie zajęcia oferują? Trwające od rana do godzin popołudniowych zabawy edukacyjne z wykwalifikowanymi animatorami to m.in.budowanie robotów z Lego, sztuczki cyrkowe, czy też tworzenie gier komputerowych. Podstawą jest jednak codzienny, dobroczynny spacer. Pamiętaj, że zapisy na półkolonie ruszają kilka miesięcy wcześniej. 

Kalendarz imprez.

Wyjazd w góry, czy nad morze to nie jedyna forma relaksu dla najmłodszych w ferie zimowe. Poza ofertą półkolonii i półzimowisk istnieją w kalendarzu imprez miejskich różne interesujące pozycje dla najmłodszych. Ferie to okres około-świąteczny i w związku z tym warto wykorzystać ten czas kreatywnie np.wykonując własnoręcznie bombki lub szopki bożonarodzeniowe. Bogata oferta warsztatów DIY jest warta uwagi szczególnie w ferie. Kolejnym ciekawym punktem na mapie miejskiej jest coroczny jarmark świąteczny. Widzisz zacięcie u dziecka do architektury lub historii? Wspólne zwiedzanie miejskich zabytków to również połączenie rekreacji z nauką. Z kolei, spacer archeologiczny po rynku to idealna opcja, gdy dopisze pogoda. Nie masz pomysłu, jak spędzić ferie z dzieckiem? Wystawy czy koncerty w okresie jesienno-zimowym ruszają pełną parą. Nigdy nie zapominaj zajrzeć do kalendarza imprez, oferowanych przez Twoje miasto. Nie brakuje w Polsce miejsc oraz wydarzeń przyjaznych dzieciom. 

Previous PostNextNext Post