Nogi do stołów prosty sposób na zaaranżowanie wnętrza

Nogi do stołów prosty sposób na zaaranżowanie wnętrza

Małe mieszkania w blokach osiedlowych są trudne do aranżacji. W skromnym M2, jedno pomieszczenie służy jednocześnie jako sypialnia, salon i gabinet do pracy. Garsoniery pełnią te wszystkie funkcje, a dodatkowo trzeba jeszcze wygospodarować miejsce na aneks kuchenny. Wyposażenie małych mieszkań musi się więc opierać na wykorzystywaniu funkcjonalnych mebli, które można w razie potrzeby złożyć, uzyskując w ten sposób dodatkową przestrzeń. Dobrym przykładem takich mebli są składane stoły.

Przekształcenie kuchni w jadalnię

Przy przygotowywaniu posiłków, do wszystkich czynności wystarczy blat zestawu szafek kuchennych. Potrzebna też jest przestrzeń do swobodnego poruszania się po kuchni. Ale gdy przychodzi pora na podanie obiadu kilkuosobowej rodzinie, niezbędny jest stół, przy którym mogą usiąść wszyscy domownicy. Jeżeli  podstawa do stołu jest składana, całość po złożeniu da się umieścić przy ścianie w rogu kuchni. W odpowiednim momencie rozłożenie stołu zajmuje tylko chwilę. Czynność ta jest prosta również ze względu na to, że podstawy do stołów wykonane są z wąskich profili metalowych, co wpływa na niewielką wagę całej konstrukcji, nie umniejszając jej stabilności.

Stoły na przyjęcia okolicznościowe

Podczas świąt lub imprezy urodzinowej, w domu pojawia się spora liczba gości. Żeby ich wszystkich wygodnie usadzić, można sięgnąć po zapasowy składany stół, przechowywany w mało eksponowanym miejscu. Takie stoły są przydatne nie tylko w małych mieszkaniach. W domach jednorodzinnych można urządzić przyjęcie na tarasie albo w przydomowym ogrodzie. Składane podstawy do stołów umożliwiają szybkie rozstawienie tych mebli, które na co dzień znalazły swoje miejsce na strychu lub w garażu. Dowolną ilość różnego typu podstaw do stołów można znaleźć pod adresem https://kamilameble.pl/23-podstawy-do-stolu . Są tam również konstrukcje nienadające się do składania, które po wyposażeniu w blaty granitowe lub z impregnowanego drewna, mogą być na stałe postawione na tarasie lub w ogrodzie.

Wyposażenie kawiarni i barów

W tego typu lokalach warto od czasu do czasu zmienić aranżację i wystrój. W tym celu można wykorzystać stelaże, w których nogi do stołów są łatwe do samodzielnego zamontowania blatu. Zmiana koloru blatów lub tworzyw z jakich są wykonane, odświeży wygląd pomieszczenia bez konieczności zakupu nowych sprzętów. Stalowe lub żeliwne nogi do stołu mają solidną podstawę, z dobrze wyliczonym środkiem ciężkości. Nadają się szczególnie do konstruowania wysokich stołów barowych. Długi blat położony na zespolone trzy nogi do stołu doskonale nadaje się do ustawienia przekąsek i napojów podczas bankietów i eventów firmowych. W sezonowych ogródkach kawiarnianych najlepiej sprawdzają się  podstawy do stołów tak zaprojektowane, że po ich złożeniu da się ustawić wiele stołów obok siebie na niewielkiej powierzchni. Aluminiowa podstawa do stołu jest nierdzewna i odporna na działanie warunków zewnętrznych. Lekkość tego metalu ułatwia szybkie rozstawienie stołów bez nadmiernego wysiłku ze strony personelu kawiarni.

Previous PostNextNext Post